به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، دولت علی نسام سرکنسول قزاقستان در بندرعباس در دیدار با معاون سیاسی استاندار سیستان و بلوچستان، روابط دو کشور را بسیار مناسب خواند و گفت: با تفاهمنامه‌ای که چند ماه پیش بین دو کشور امضا شده است روابط این دو کشور بهتر خواهد شد. وی افزود: قزاقستان سال گذشته کنسولگری سوم خود را نیز در بندرعباس ایجاد کرده که این کار باعث سهولت در صدور ویزا و کارهای کنسولی برای تجار استانهای جنوب ایران شده است.

سرکنسول قزاقستان با اشاره به اینکه دسترسی به آبهای آزاد برای کشور ما بسیار مهم است و باعث رونق تجارت ما خواهد شد، گفت: قزاقستان خواستار سرمایه گذاری و تبادل تجاری با فعالان اقتصادی سیسستان وبلوچستان است.

معاون سیاسی ـ اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان هم در این دیدار اظهار داشت: بندر چابهار بهترین فرصت برای ترانزیت کالاهای قزاقستان به کشورهای هند، افغانستان و پاکستان خواهد بود و طی یک سال و نیم آینده با راه‌اندازی قطار زاهدان ـ چابهار، خطوط ریلی این استان به آسیای میانه وصل می‌شود. سرکنسول قزاقستان همچنین در سفر خود به سیستان وبلوچستان با اعضای اتاق بازرگانی این استان دیدار کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *