در بخشهای اول و دوم، تمامی امور مورد نیاز قبل از عقد قرارداد و نیز گشایش اعتبار اسنادی تشریح گردید. در واقع بخشهای قبل، انتخاب تامین کننده هستند. در بخش کنونی، در خصوص انجام مقدمات لازم برای گشایش اعتبار اسنادی توضیح خواهیم داد.

گشایش اعتبار اسنادی یک روش کاملا مطمئن برای خرید از منابع خارجی می باشد به نحوی که ریسک خریدار و فروشنده در این خصوص تقسیم شود. در این روش ارتباط فی مابین خریدار و فروشنده از طریق بانک های عامل ایشان برقرار می گردد؛ بنابراین نگرانی از بابت هرگونه خرید به کمترین مقدار خود می رسد و طبیعی است بانک هایی با هم در تعامل خواهند بود که روابط و ضوابط قانونی فی مابین کاملاً مشخص و تعریف شده هستند.

قرارداد فروش

پس از انتخاب فروشنده لازم است تا درخصوص عقد قرارداد فروش( Sale Contract ) اقدام شود. قرارداد فروش معمولا برای مقادیر بالای یک سفارش توصیه می شود اگر چه
این کار را می توان برای تمامی قراردادهای خارجی انجام داد. در واقع این قراردادی مستقیم  فی مابین خریدار و فروشنده است که میتواند مفاد آن به شرح ذیل باشد :

کالای خریداری شده ( Goods Purchased )

در این قسمت مشخصات دقیق کالای خریداری شده باید مشخص شود. تعریف کاملی از مشخصات و استانداردهای کالا در این قسمت می بایستی مشخص شود. ابعاد و اندازه ها، جنس کالا، استانداردهای آن کاملا باید مشخص شود.

 

 

تضمین تعویض کالا ( Warranty )

ضمانت نامه یا پشتوانه که ریشه آن، ضمانت، به معنای پذیرفتاری، تاوان داری و پایندانی می باشد و با عنوان گارانتی و وارانتی نیز شناخته می شود، آن است که ارائه دهنده خدمات یا فروشنده در مقابل محصول یا خدماتی که ارائه می کند، و معمولا متعهد می شود در صورت نقض ادعاي خود، حاضر به تعمیر یا تعویض کالا یا پرداخت مبلغی خواهد شد. نقض عهد زمانی اتفاق می افتد که این تعهد به نحوی اجرا نشود، یعنی کالا نقصی داشته باشد یا مطابق میل یا انتظار مشتری نباشد.

گارانتی و وارانتی

اصطلاح گارانتی ( Guaranty ) عهدی است میان دو شخص به گونه ای که اگر شرایط خاصی رخ داد این عهد عملی شود. امروزه این لغت بیشتر در خرید و فروش و معاملات به کار می رود و معمولا تولیدکنندگان محصولات، به مصرف کننده های خود ضمانت یا گارانتی می دهند که محصولاتشان در مدت زمان مشخصی کاملا درست کار می کند و اگر این طور نباشد اصل پول برگشت داده یا محصول تعویض می شود. گارانتی در واقع نوعی پشت گرمی برای مصرف کننده است که تولیدکننده در مدت زمان خاص برای محصول خود به وی می دهد تا اطمینان حاصل کند محصول خریداری شده همانی است که مشخصاتش در تبلیغات آمده و اگر مصرف کننده راضی نبود، حاضر است آن را پس گرفته یا تعویض کند.

وارانتی ( Warranty ) شباهت زیادی به گارانتی دارد ولی خریدار بعد از خرید کالا نمی تواند تصمیم خود را عوض کند. وارانتی قولی است که معمولا بین فروشنده و خریدار – یا تولیدکننده و مصرف کننده – گذاشته می شود و فروشنده – از طرف تولیدکننده – تأکید می کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولاً از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار می کند. تولیدکننده معمولا در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به عهده می گیرد و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد. از این رو در مدت گارانتی می توان به اصل پول خود رسید اما در مدت وارانتی این امر میسر نیست. خدماتی مانند وارانتی یا گارانتی هر دو به دلخواه تولیدکننده یا حتی درپاره ای موارد به دلخواه فروشنده برای جلب بیشتر رضایت مشتری به یک کالا اختصاص پیدا می کند و در واقع الزامی در ارائه آنها وجود ندارد.

گارانتی

شروع زمان گارانتی به چند گونه است:
حالتی که در آن در شماره سریال آن قید شده یا اینکه کارت ضمانت کارخانه ای داشته باشد.
حالتی که هنگام خرید، فروشنده با ارائه فاکتور و قید تاریخ تضمین می کند.
حالتی که دستگاه را در منزل شما نصب می کنند فاکتور ضمانت را تحویل می دهند.

انواع گارانتی عبارتند از :

۱-گارانتی صریح: گارانتی صریح عموماً ضمانتی است از طرف فروشنده محصول که در آن میزان کیفیت یا عملکرد آن محصول تضمین شده و مشخص شده تحت چه شرایطی
آن کالا می تواند بازگشت داده شده، تعویض و یا تعمیر شود. معمولا این تضمین به عنوان فرم مخصوصی تحت عنوان گارانتی یا وارانتی همراه با محصول خریداری شده تحویل داده می شود. البته در برخی موارد طبق قانون، گارانتی بر حسب ادعای کارخانه سازنده در مورد محصول آن قرار داده می شود. گارانتی صریح می تواند به صورت لفظی و کتبی داده شود.

۲-گارانتی ضمنی: گارانتی ضمنی معمولا در معاملات به کار می رود و با گارانتی صریح کمی متفاوت است. مثلاً در مورد گارانتی قابل فروش بودن در بازار، فروشنده ادعا می کند
که نارنگی هایی که می خواهد بفروشد سالم هستند، اما اگر تنها ظاهر سالمی داشته باشند و از داخل گندیده باشند، آن را نقض کرده است.

۳-گارانتی مادام العمر: گارانتی مادام العمر نوعی گارانتی مطابق با طول عمر محصول است و نه طول عمر خریدار آن. این نوع گارانتی معمولا بر مبنای تشخیص توزیع کننده یا
تولید کننده تعیین می شود. منظور از گارانتی مادام العمر یعنی تا زمانیکه شرکت تولید کننده پابرجاست و ورشکست نشده یا شرکت جمع نشده، جنس خراب شده را تعویض می کند.

۴-گارانتی مطول: در تجارت خرده فروشی، لفظ گارانتی یا گارانتی مطول، به تضمین قابل اعتماد بودن محصول در شرایط استفاده معمولی اطلاق می شود. به آن گارانتی
می گویند چرا که شامل ایرادهایی که ممکن است بعد از زمان خرید ایجاد شوند نیز می شود. اگر این محصول در مدت زمان مشخصی بعد از خرید « مطول » اشکال پیدا کند، کارخانه سازنده یا توزیع کننده باید آن را تعویض یا تعمیر کرده و یا پول آن را پس بدهد. معمولا در این حالت گارانتی شامل مسائلی مانند حوادث غیرمترقبه، استفاده اشتباه، خراب کردن تعمدی، استفاده تجاری یا مسائل این چنینی نمی شود.

وارانتی

وارانتی شباهت زیادی به گارانتی دارد اما معمولا در بازه های زمانی بیشتر از آن استفاده می شود و در آن راه برگشت از تصمیم خرید براي مشتری باز نیست. وارانتی قولی است که معمولا بین فروشنده و خریدار – یا تولید کننده و مصرف کننده – گذاشته می شود و فروشنده – از طرف تولید کننده – تأکید می کند که محصول او در مدت زمان مشخص – که معمولا از دوره گارانتی بیشتر است – با همان مشخصات اولیه کار می کند. تولید کننده معمولا در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را بعهده می گیرد و به این طریق به مصرف کننده اطمینان می دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد.

? تفاوت گارانتی و وارنتی : در مدت گارانتی شما می توانید به اصل پول خود برسید اما در مدت وارانتی خیر. دقت کنید که خدماتی مانند وارانتی یا گارانتی هر دو به دلخواه تولید کننده یا حتی در پاره ای موارد به دلخواه فروشنده برای جلب بیشتر رضایت مشتری می باشد که ارائه می شود و در واقع الزامی در ارائه آنها وجود ندارد.

در بخش آینده، به بیان و بررسی دیگر بندهای قرارداد فروش خواهیم پرداخت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *